top of page

Dělejte Barsy!

Aktualizováno: 9. 6. 2022

Jak ty Barsy vlastně fungují?

Ze života...

Představte si tu situaci, kdy tankujete plnou nádrž auta už po týdnu namísto po dvou týdnech, přijde vám navýšení elektriky a pořádný nedoplatek, školné se zdraží a vám namísto jednoho dítěte mají chodit do školy už dvě děti...všechno je jaksi nákladnější a peníze z účtu zmizí už v půlce měsíce a nikdo vám prostě hned dvojnásobný plat nedá, abyste tuhle situaci zvládli v lehkosti. Jdete do kontrakce, paniky, strachu a hledáte zbrkle možnosti co a jak dál. Najdu si dvě práce. Přestanu chodit do společnosti. Nebudu kupovat to a tamto, odepřu si to a tohle. A co dál? Kalkulačka pořád hlásí, že to fakt nedáš! Z tohoto prostoru zoufalství se nedá vytvořit nic konstruktivního. Naopak se to může pěkně zvrtnout a zbytečně se uvrtáte někam, kam nechcete.

Máte několik možností, jak se hodit do klidu. Sednout si do meditace, začít s dechovým cvičením, pustit si mantry, zpívat a modlit se...ano, pomůže to, na chvíli, tak každý den, znovu a znovu. Ale vám do toho pořád létají myšlenky, a jste tam kde jste byli.

A Barsy jsou takovou meditací, kdy vám ji spustí někdo druhý, vy nemusíte nic. Myšlenky se rozplynou a vy dostanete nový prostor do těla a mysli. Už nejste stažení a najednou vidíte možnosti, které tam před tím nebyli. Minimálně se vám uleví, řeknete si, proč to budu řešit a zeptáte se z prostoru lehkosti, co dalšího je tady možný? Jak se tohle zlepší? Z pláče se stane smích, možná si budete připadat jako blázen, smějte se! Možná vám zavolá známý, nabídne vám něco, co vás mile překvapí. Nebo potkáte na ulici někoho inspirativního. Nebo vám přijde email se zajímavou nabídkou. Nebo si prostě řeknete s naprostou lehkostí a radostí, že prostě na tu dovolenou v létě nemusíte jet k moři, ale na Slapy a zjistíte, že to byla ta nejlepší volba. Anebo dostanete takový nápad, že během chvíle vygenerujete peníze právě na tu dovolenou u moře, po které tolik toužíte a víte, že to vaše tělo nutně potřebuje.

A to není vše. Dlouhodobě se zlepší zdraví, protože co si budeme povídat, tyhle stresy a strachy způsobují nejednu migrénu, nejedny bolesti zad a nejeden rozvod nebo hádky s dětmi nebo partnery.

A proto inspirace ode mě, dávejte si Barsy. Co nejčastěji to jde. Buďte rychlejší než vaše mysl, která vás zavede během vteřiny někam, kde jste nechtěli být. 🙂

Praktici Access Bars, využívejte možnosti výměny, zavolejte někomu a domluvte se, ideálně, když něco řešíte, dopřejte si to.

Ono totiž jedno sezení uleví, vyřeší spoustu věcí, ale představte si, že vymažete zbytečnosti z počítače a máte uklizeno a za pár týdnů tam máte zase plno a musíte znovu vysypat... jak jako? No...prostě tak to umíme a děláme. 🙂

Dělejte Barsy, dělejte Barsy, dělejte Barsy! 🙂


bottom of page