top of page

Svobodný život bez řádu nefunguje

A svobodné podnikání stejně tak.


Já jsem si do svého života tyhle kvality MUSELA zařadit, protože jsem je do vínku přirozeně nedostala a hodně jsem proti nim „bojovala“.


Budu si dělat co chci, kdy chci, jak já budu chtít. Nepotřebuju cvičit, meditovat, jíst zdravě, chodit brzo spát atd atd.


Určitý řád mi dávala škola, výchova, zaměstnání a já to tolik neměla ráda. Hledala jsem stále cesty, jak z toho vyklouznout. Svoboda byla vždy to, co jsem chtěla a měla jsem pocit, že mě pořád něco omezuje, svazuje a diktuje se mi co mám dělat.


Jenže pak přijde chvíle, kdy jste svobodný a najednou to přestává fungovat. Můžeš dýchat, máš křídla, ale kolem se věci tak trochu hroutí. A já se taky hroutila. Dokud jsem nezavedla řád ve svém svobodném životě, tak jsem paradoxně byla často v roli oběti. Svobodná, ale v oběti? No ano, je to možný.


Dlouho jsem se tomu bránila. Ale od té doby, co mám ve svém životě řád, buduju si disciplínu, vytrvalost a trpělivost, nejsem tolik nemocná, neupadám do role oběti, mám víc energie a to co dělám mi dává smysl. Vědět co dělám a proč to dělám a budovat si disciplínu a taky umět odpočívat a umět i skutečně nic nedělat, když cítím, že už je to potřeba, to mi dává potřebnou stabilitu a harmonii do života i podnikání.


A jak na to, učím teď svoje klientky. Protože tohle je prostě základ. Chceš mít klienty, ale nemáš na ně ve finále čas a energii, dokud si to nenastavíš.


A o tom zase víc příště.Comments


bottom of page